Oferowane produkty

Gęstościomierze

Mettler Toledo Densito DensitoPro

Przenośny gęstościomierz Densito i DensitoPro

Przeznaczone do pracy w laboratorium i w terenie, gęstościomierze Densito oraz DensitoPro są idealne do wszystkich zastosowań: od kontroli jakości towarów przychodzących po zapewnienie jakości produktów pośrednich lub końcowych na linii produkcyjnej. Użytkownicy mogą być prowadzeni przez wieloetapowe procedury z czytelnymi wskazówkami, od pomiaru po czyszczenie.

Gęstość, zawartość cukru w skali Brix, oraz wiele innych jednostek jest mierzonych wykorzystując wbudowane w przyrząd algorytmy. Współczynniki kompensacji temperatury korygują mierzoną wartość do wymaganej temperatury, zapewniając dokładne wyniki niezależnie od temperatury.

DensitoPro wyposażony jest w czytniki RFID i kodów kreskowych, umożliwiający proste wprowadzanie ID próbki metodą „wyceluj i strzelaj”.

Pomiar gęstości w dowolnym miejscu
Aby być prawdziwie przenośnym, przyrząd musi być używany w dowolnym miejscu: dzięki jasnemu, kolorowemu wyświetlaczowi Densito uzyskano doskonałą widoczność zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Wiele kolejnych pomiarów może być przeprowadzonych z łatwością dzięki niskiej wadze i ergonomicznej budowie przyrządu.

Pomiary w kilka sekund
Aby wykonać pomiar z Densito, rurka próbnika jest zanurzana bezpośrednio w próbce. Wynik ma dokładność do 3 miejsca i jest uzyskiwany na bieżąco, umożliwiając Użytkownikowi przejście do kolejnej próbki. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, można ustawić limity pomiarowe dla szybkiej identyfikacji wyników będących poza zakresami.

Automatyczne próbkowanie
Wbudowana pompka oznacza, że napełnianie i opróżnianie celi pomiarowej odbywa się całkowicie automatycznie po naciśnięciu przycisku. Prędkość próbkowania można dostosować od ręki do zadania i próbki.

Ulepszone zarządzanie danymi
W przyrządzie jest przechowywanych do 1100 wyników. Dla większej elastyczności, oprogramowanie EasyDirect oferuje zarządzanie danymi na komputerze PC: wyniki można przeglądać i filtrować, a wykresy można tworzyć w celu monitorowania próbek w czasie. Raporty można drukować z oprogramowania lub bezpośrednio z przyrządu.

Specyfikacja techniczna

 • Gęstość (g/cm3)
  Zakres pomiarowy: 0.000 – 3.000; Dokładność: ± 0.001; Powtarzalność: ± 0.0005; Rozdzielczość: 0.0001
 • Temperatura (°C)
  Zakres temperatury próbki: 0 – 50; Rozdzielczość: 0.1; Dokładność: ± 0.2;
  Zakres temperatury otoczenia, Densito: -10 – 50
  Zakres temperatury otoczenia, DensitoPro: 0 – 50
 • Skale pomiarowe*: Gęstość, ciężar właściwy, etanol (alkohol), Brix, API (w tym ropa naftowa, produkty rafinowane, smary) Baumé, H2SO4, Plato, Proof (US i IP), stężenie definiowane przez użytkownika
 • Kompensacja temperatury: Automatyczna lub poprzez użycie współczynnika korekcji temperatury zdefiniowaej przez użytkownika
 • Objętość próbki: 2 mL
 • Metody: maks. 30
 • Pamięć wyników: maks. 1100
 • Języki menu: angielski, chiński, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, portugalski, rosyjski, indonezyjski Bahasa, koreański, polski, tajski, turecki
 • Wyświetlacz: 2.4″ kolorowy
 • Nawigacja: Przyciski oraz dżojstik
 • Złącza:
  USB-A (drukarka USB-P25, moduł Bluetooth drukarki)
  USB-C (oprogramowanie PC EasyDirect Density and Refractometry)
  RFID i czytnik kodów kreskowych (tylko DensitoPro)
 • Bezpieczeństwo: Ochrona hasłem
 • Baterie: Litowo-jonowe, ładowalne i wyjmowane
 • Waga: 355 g
  *Niektóre skale pomiarowe można dostosować i skompensować do określonych temperatur

  Akcesoria
  Oprogramowanie PC EasyDirect
  Drukarka Bluetooth Godex MX20 z adapterem
  Drukarka USB-P25
  Osłona ochronna
  Rurka próbnika, 190 mm
  Rurka próbnika, 600 mm
  Adapter strzykawkowy
  Znacznik RFID SmartSample, 10 szt.
  Folia znacznika RFID SmartSample Film do zbiorników metalowych, 10 szt.
  Wzorzec gęstości – woda, 10 szt.
  Strzykawki, 10mL, 100 szt.
  Walizka transportowa

  Podziel się stroną ze znajomymi!